0
0

¨

Toplam Tutar

2021-22 Lib-Tech, Gnu ve Roxy Snowboard Ön Sipariş Kampanyası

 

%25 İndirimli Lib-Tech, GNU ve ROXY ön sipariş kampanyası

Banana, C2 Power, Magne-Traction ve Pickle teknolojileriyle Snowboard dünyasını yeni bir boyuta taşıyan, GoodWood Ödüllerini kimselere bırakmayan Amerika’da el yapımı olarak üretilen Lib-Tech, GNU ve Roxy snowboardlarının 2021-2022 sezonu ürünlerine herkesten önce indirimli fiyatlarla siz sahip olun.

Ön sipariş kampanyasına katılanlar %25 İndirimli olarak 2021-2022 sezonu Lib-Tech, GNU ve Roxy snowboardlarını alabileceklerdir.
Ön sipariş kampanyası ile board alan herkes boardlarını teslim alırken aynı %25 indirimden faydalanarak bağlama ve bot da alabilirler.
Ön sipariş kampanyası 1 Kasım 2021 akşamına kadar geçerli olacaktır.

KOŞULLAR

1-) Freedom Beyoğlu mağazamıza gelerek satın almak istediğiniz ürünü belirtip 500 TL ön ödeme yapın, sizin için ayıralım.
Alternatif olarak banka hesabına 500 TL yatırın ve 0212-244-7223 nolu Beyoğlu mağazamızı arayarak siparişinizi bildirin.

*Banka Bilgileri:
HAKAN BERBERLER
Garanti Bankası, Galatasaray Şubesi
Şube Kodu : 68
Hesap numarası :  6677104
IBAN: TR69 0006 2000 0680 0006 6771 04

2-) Kalan ödemeyi Kasım ayının 1. haftası içerisinde boardlarınızı teslim alırken yapabilirsiniz.
Fiyat bilgisi için lütfen Freedom Beyoğlu mağazasını arayınız: 02122447223.

NOT: Bu kampanyadan farklı olan çocuk boardlarındaki özel kampanya için mutlaka mağazamızı veya destek hattımızı arayınız. Artık çocuklarınız büyüdükçe "ne yapacağım" endişesine son! Eskisi getir, yenisini götür.
 

"THE WORLD'S BEST BOARDS"

 

RIPPERS/RIDERS
Board imalatının en önemli öğelerinden biri riderlarının board yapımına kattıkları tecrübedir. Efsanevi Travis Rice, Mark Landvik, Jamie Lynn, Mark Landvik, Sammy Luebke, Eric Jackson, Jesse Burtner, Jason Robinson gibi riderlar tüm tecrübelerini dizayn aşamasına katarak hem boardların mükemmele ulaşmasına, hem de yeni teknolojilerin geliştirilmesine katkıda bulunmaktadırlar.

 

ÜRETİM VE ÜSTATLARLibtech, Gnu ve Roxy’ler board üstatları tarafından Amerika’daki fabrikalarında el yapımı olarak üretilmektedir.

Biz snowboard üretiyoruz, hayır gerçekten yaptığımız bu… Onları Çin’den veya başka bir yerden sipariş edip sonra da birisini yollayıp’gidin bakın bakalım nasıl olmuş’ demiyoruz! Fiziki olarak Amerika’daki fabrikamızda dünyanın en iyi boardlarını elle yapıyoruz. En dayanıklı, en hafif, en güçlü, en çevreci malzemeleri kullanıyoruz, ki bu malzemelerin birçoğu başkaları tarafından snowboard yapımında kullanılmamış malzemeler. Bu malzemeleri, kesiyoruz, biçiyoruz, lamine ediyoruz, kumluyoruz, yapıştırıyoruz ve bir yapbozun mükemmel uyan parçaları haline getiriyoruz. Kendi epoksi formülümüz ile ıslak lamine ediyoruz, kendi belirlediğimiz sıcaklıklarda ve zaman aralığında presliyoruz, tüm bu işlemleri her modele için ayrı ayrı kurallara göre yapıyoruz..Her boardu tek tek grindliyoruz, kumluyoruz, deliklerini açıyoruz, kazıyoruz, cilalıyoruz, wakslıyoruz, sınıflandırıyoruz, eğer gerekiyorsa tekrar üzerlerinde çalışıyoruz, paketliyoruz, forklifte yükleyip nakliye alanına götürüyoruz, kutuluyoruz ve size yolluyoruz. Ve Bu işi 35 senedir yapıyoruz. Biz Snowboard Üretiyoruz!

SANATÇILAR
Mervin boardların sadece teknolojik özelliklerine değil aynı zamanda grafik özelliklerine de büyük önem veriyor. Libtech/Gnu/Roxy nin sanatçı programı 30 senedir sürüyor. Sıradan board grafikleri yerine, Mike Perillo, Quincy Quigg, Jamie Lynn ve Nick russian gibi sanatçılarla çalışılarak hebiri sanateseri sayılabilecek orijinal ve sıradışı grafiklerere imza atıyor.
 
TEKNOLOJİ
Libtech/Gnuve Roxy’nin snowboard dünyasına hediye ettiği defalarca ödül almış yeniliklerden bazıları şöyle;

 • ASYM (asimetri) TECHNOLOGY: Eski adı pickele teknolojisi olan, GNU’nun başarısı defalarca sayısız ödüllerle kanıtlanmış Asym Teknolojisi sayesinde daha kolay dönüşler, çelik takmadan freestyle ve park performansı ve eşsiz bol kar tecrübesi sizleri bekliyor. Kayakta sağa ve sola dönüşler simetrik iken snowboardda vücudumuz yan durduğundan sağa ve sola dönüşler simetrik değildir ve değişik dönüş mekanikleri vardır. Asimetrik Sidecut (kenar kesimi, parmak ucu kesimi ve topuk kesimi) sayesinde topuk ve parmak ucu dönüşlerinin değişik dönüş mekaniklerinin dengelenmesi sağlanıyor. 

 • BANANA TECHNOLOGY - BTX: Snowboard asla Kayak değildir! Snowboard dünyasında devrim yaratan, 50'nin üzerinde ödül alan Banana teknolojisi bu düşünceyle başladı. Geleneksel olarak Snowboardlar bir kamberle üretilmiştir. Snowboardunuzu düz bir yüzeye koyduğunuzda boardunuzun kontak noktaları arasında oluşan bu kamberi görebilirsiniz. Kamber geometrisi ilk olarak Kayaklar için tasarlanmıştır ve bilindiği üzere Kayaklarda tek bir merkezi baskı alanı olduğu için herhangi bir problem oluşmaz. Ancak Snowboardlar?da öndeki ayak ve arkadaki ayak olmak üzere iki farklı baskı alanı mevcuttur. Bu yüzden Snowboard yaparken boardçu için tahtasının merkezinde kalan bu kamberli, ölü alanı etkili bir şekilde kullanmak imkansızlaşır. Tam da bu noktada Banana Teknolojisi devreye girer. Banana Teknolojisi merkezdeki bu ölü alanı, kamberi terse çevirerek kullanıma açar. Geleneksel olarak yukarı kamberli Snowboardların tersine Banana teknolojisi kullanılmış boardlarda tıpkı bir muz gibi aşağıya doğru bir kavis mevcuttur, düz bir yüzeye koyduğunuzda, boardunuz merkezi üzerinde dengeli bir şekilde durur. Böylece, Banana Teknolojisi iki ayağınızın arasında yer alan, merkezinizin izdüşümü olan bu bölgeyi kullanıma açar ve size manevralarınızda büyük kolaylık sağlar. Banana Teknolojisi ilk ortaya çıktığı günden itibaren Snowboard dünyası tarafından büyük heyecan ve kabul duygularıyla karşılanmıştır. Banana teknoloji bu teknolojiye verilen genel addır. Banana teknolojinin değişik modellere kullanılan değişik varyasyonları var. Bunlardan bazıları XC2BTX, C3 BTX, EC2BTX gibi.

 

 • C2 POWER BANANA - C2BTX: C2 Power Banana sistemi, tüm arazi koşullarında agresif Allmountain-Freestyle kayan Snowboardcular için tasarlanmıştır. Bu Teknoloji de, ayaklar arasındaki Banana Tech Rocker’ın (Banana Teknolojisi-tersine kamber) yanı sıra, boardunuzun burun ve kuyruk kısımlarında yukarı kamber yer alır. Bu Banana Tech, Kamber kombinasyonu ideal bir ikili oluşturur. Banana tech (ve tabii ki magnatraction) toz karda ve buzlanmış yüzeylerde sıra dışı bir board tutuşu sağlarken, C2 Banana Tech ise, bunlara ilave olarak agresif Freestyle performanslar için özellikle rampa atlayışlarındaki landinglerde boardun burun ve kuyruk kısımlarında özellikle konma ve kalkışlarda ekstra güç ve denge de sağlar.

• MAGNE-TRACTION: (Banana Teknolojisiyle birlikte Snowboard tasarım tarihindeki en büyük devrim!) 30'dan fazla Good Wood ödülü almış Magne-Traction teknolojisi sayesinde, Snowboardunuzun dalgalı kenarları kar yüzeyini bıçak gibi keserek size daha önce hiç yaşamadığınız bir kenar tutuş ve kontrol hissiyatı verecektir. Magne-Traction?lı snowboardların her bir kenarında stratejik olarak konumlandırılmış olan yedişer tepecik yer alır. En büyük tepecikler en çok güç ve kontrole ihtiyaç duyduğunuz, merkezinizin izdüşümü olan ayaklarınız arasındaki bölgede bulunur. Bu alanın dışında kalan kenarlarda ise tepecikler daha küçük ve daha az agresif olma özellikleriyle boardunuzun kuyruk ve burun kontrolünü kolaylaştırır.

 

 

Elbette teknolojiler sadece yukarıda saydıklarımızla bitmiyor; basalt, golden fleece,  columbian gold, h-pop, polonia, bio beans, tnt base, cosint, horsepower construction gibi daha birçok teknoloji kullanılıyor.

 

ÇEVRE HASSASİYETİ VE EKO ÜRÜNLER30 senedir snowboard yapan Mervin (libtech/gnu/roxy), daha en başından beri malzeme seçiminde, üretim aşamasında çevreci olmaya özen göstermiştir. Amerikadaki fabrikası solar panelleri ile çalıştırılan Mervin sayısız çevre ödülü almış bu sebeple de fabrikanın bulunduğu sokağın adı Banana Way olarak değiştirilerek onurlandırılmıştır.

- Fabrika ve ofisin enerjisi solar panellerden elde ediliyor.
- Fabrikanın ısıtma sistemi yenilenebilir biodiesel ile çalışıyor.
- Petrol bazlı ürün içermeyen castor fasulyesinden yapılmış bio-plastik kullanılıyor.
- Kansere sebep olan zehirli otomotiv verniği ve kaplaması kullanılmıyor.
- Toxic Abs yerine soya tabanlı elasyomer sidewalls kullanılıyor.
- Kullanılan katkısız basalt fiber, klasik fiberglaslara göre daha az toxic
- Sadece yenilenebilir ağaç ürünleri kullanılıyor. Mervin kendi yetiştirdiği normale göre çok daha hızlı büyüyebilen ağaçlardan elde edilen Columbian Gold tahtalarını kullanıyor. Çabuk büyüyen ağaçların daha uzun fiberleri ve doğal POP’u oluyor.
- Üretimden artan plastikler geri dönüşüm olarak kullanılıyor (recycle)ç
- Üretimden arta kalan talaşın ve tahtanın geridönüşümü sağlanıyor.
- Havaya karışan partikülleri önlemek için su ile temizleme sistemli taşlama/bileme yapılıyorç
- Kansorejen olmayan epoxy kullanılıyor.
- Ekolojik Basım. Çevre dostu su bazlı mürekkep batırma grafik sistemi kullanılıyor. (Birçok firmada ise zehirli ve kansorejen solvent bazlı senetetik ipek baskı sistemi kullanılıyor. Bu yöntem hem üretimi yapan insanlar hem de çevre için çok zehirli. Bu sebeple zaten diğer firmalar plastiğin geri dönüşümün yapamıyor).MODELLER

 

LIBTECH BOARDLAR

 

Lib-Tech Skate Banana

 

Patentli Banana teknolojsini dünyaya tanıtan board Skate Banana.

Banana teknolojisi,snowboard da basınç haritasını değiştiren yenilik.
Artık hiç bir şey eskisi gibi değil. Banana teknolojisi ile boardunuzun basınç merkezi iki ayağınızın ortasına alınarak, ağırlığınızın dengeli olarak bütün boardunuza ve boardun çeliğine yayılması sağlıyor..
Magnetraction.. Zig zaglı çelik teknolojisi. Bu oyuncaklı teknoloji, çeliğin normal camber boardlar gibi iki noktadan değil, banana boardunuz boyunca beş ayrı noktadan yere temas etmesini sağlayarak, müthiş bir kenar tutunması ve manevra kabiliyeti sunuyor.
Eğlence başlıyor.. Banana boardunuzun iki ucu kalkık. Kuyruk ve burun ağırlık aktarımını rahatça değiştirebilmeniz için havada. Artık sizin de havaya girme zamanınız. Eski board teknolojileri ile yapamadığınız her türlü yer hareketi artık sizi bekliyor.
Skate Banana.. Her türlü zemin şartında ister off pist ister pist onun dengesi ve keyfi yerinde. Freestyle? Box, Rail, Jib… Siz onu Skate Banana ya bırakın orta sert karekteri ile dünyanın en eğlenceli ve ödüllü boardu 2021-22 modeli ile Freedomlarda.

Değişmeye hazır mısın
?

 

 

Lib-Tech ORCA

 

Orcalar ne yer, fish! :) Travis Rice’in Good wood ödüllü Orcası tam bir freeride canavarı. Yüzer burnu ve kuyruğu sayesinde bol karda efsanevi bir sürüş, ormanın derinliklerinde kısa side-cut ı sayesinde ağaç aralarında keskin dönüşler, pistte sürat, stabilite ve magnetraction sayesinde benzersiz yer tutuşu, hepsi Orcanın uzmanlığı. Allmountain –freeride yapısı ile dağın her alanında kullanabilirsiniz.Şimdiden Libtech’in en çok tercih edilen boardları arasına giren Orcanızı seçerken, size-down yapmanı, yani normalden (3-6cm arası) kısa kullanmanız tavsiye edilir.


Lib-Tech Golden Orca İşte karşınızda T.rice Orca ile T.rice pro nun birleşimi C2x profilli Golden Orca! Directional ama daha merkezde ve switch de kayabilmeye imkan tanıyan yeni kuyruk profili ile. Fire Power konstrüksiyonu ile çok daha hafif. Rampalar, bol kar, sert slalomlar, ani dönüşler, switch kayabilme, side-hits hemen hemen herşey bu board ile mümkün. Muhteşem grafiğinden bahsetmiyoruz bile! Travis Rice’ in ‘Natural Selection’ serisi için geliştirdiği bu boardu ile limitleri zorlayacaksınız!
 

 

Lib-Tech TRS HP (Horsepower)